زندگی شهری

مراقبت از سلامت خود در دید و بازدید های عید

عید نوروز یکی از خاص ترین عیدهای ما ایرانیان است که تقریباً به همه خانه های اقوام و خویشان سر می زنیم. معمولاً در همه ی خانه ها سفره هفت سین زیبا با کلی شیرینی، آجیل، شکلات و … در طرح های مختلف مزین شده است و با ورود مهمان به خانه، هم صاحب خانه و هم میهمان شروع به خوردن این مواد غذایی خوشمزه می کنیم.

اگر به مهمانی بروید از شما به صورت فوق العاده ای پذیرایی می شود و این خوراکی های خوشمزه و دلپذیر شما را وادار به خوردن می کنند. میزبان نیز برای اثبات مهمان نوازی خود شروع به خوردن این خوراکی ها می کند تا مهمانان حاضر نیز بخورند. این چرخه به صورت های مشابه ادامه پیدا می کند تا ناهار یا شام. اگر مهمان باشید یا مهمان داشته باشید سر سفره با غذاها و دست پخت های خوب و عالی روبرو می شوید که باز هم مجبور می شوید بخورید.

پس تا اینجا می توان گفت در حال خوردن هستیم. آیا به این فکر کرده اید که این همه کالری را چگونه استفاده کنید و بسوزانید؟ با کمی محاسبه ی سرانگشتی متوجه خواهید شد چند برابر نیاز روزانه کالری دریافت کرده اید. سرنوشت این همه کالری چه خواهد شد؟ مواد غذایی که میل کردید به صورت چربی در بدن شما ذخیره می شود و دچار اضافه وزن می شوید.

بسیاری از ما دارای اضافه وزن هستیم و دلیل آن خوردن زیاد مواد غذایی و کم تحرکی است. این مسئله در عید نوروز بیشتر می شود و سلامت شما را تهدید می کند.

پس با مطالبی که گفته شد به این نتیجه می رسیم که کمتر بخوریم تا دچار بیماری های در کمین نشویم.
سعی کنید به جای شیرینی و شکلات، میوه میل کنید. مطمئن باشید خوردن میوه بسیار لذت بخش تر از شیرینی و شکلات است.

منبع :
http://www.hidoctor.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا